Nega usana je bitna tokom cele godine, a pogotovu u toku jesenjih i zimskih meseci. Vremenske prilike, kao što su vetar, hladan vazduh i grejanje ; mogu dovesti do isušivanja i pucanja usana.
Jedan od koraka pravilne nege usana, je njihov piling , koji je poželjno raditi 2 puta nedeljno. U svrhu pilinga, jednom nedeljno, koristim pastu napravljenu od šećera i cimeta, koju istrljam prstima i isperem. Takođe, jednom nedeljno uklanjam odumrle ćelije pomoću stare četkice za zube.
Sledeći korak je nanošenje balzama za usne, svakodnevno više puta u toku dana; obavezno pre nanošenja ruža. Poželjno je, da ne kažem obavezno, da ovi preparati imaju zaštitni faktor. Moram da naglasim da ,,labello'' nije generički naziv za sve balzame za usne, nego samo za ona koje proizvodi kompanija Beiersdorf .
U poslednje vreme dosta se govori o tzv ,,labello efektu'' , odnosno potrebi da se labelo konstantno maže, jer su usne suve. U SAD-u se govori čak i o zavisnosti od balzama za usne (Blistex, Carmex i dr..), pa postoje i programi lečenja od istog (jer pacijenti navode opsesivno-kompulsivnu potrebu za nanošenjem).
Balzami koje trenutno imam spadaju u dve grupe: balzame za usne koji neguju i tonirane balzame. Balzami su u stiku ili kutijici. Od negujućih balzama tu su : Eucerin Lip Activ, VZK balzam za usne, Labello lip balm, Labial stik za usne i grožđana mast. Labello Clasic i Labello mint&minerals su potrošeni, jer ih obično koristim u letnjim mesecima. Od toniranih tu su Rosal (INK)redible lip balm: Morning Rose, Violet Touch, Flash Nude i Coral Candy.
Sastav ovih balzama nije idealan, pa sam planirala da pređem na prorodnije varijante.
1. Najčešće korišćeni je Eucerin Lip Activ, koji dolazi u beloj ambalaži. Ne ostavlja boju i sjaj, žućkaste je boje i miriše na voskove. Nije ,,čaroban štapić'' za ispucale usne, ali ih štiti od daljeg isušivanja. Cena mu je oko 250 dinara.
Da li ću ga ponovo kupiti: DA
2. Labello Lip butter , je široko dostupan i reklamiran kao i sve ostale mazalice za usne iz Labello porodice. Iako je hvaljen od strane mnogih blogerki i ljudi koje poznajem, mene nije oduševio. Ostavlja trag nakon aplikacije, koja mora biti naneta prstima ili ,,ljubljenjem'' kutijice. Nega koju ostvaruje je nešto malo bolja od Labella Classic, na koje i liči po mirisu.
Da li ću ga ponovo kupiti: NE
3. VZK balzam za usne dostupan u Lilly drogerijama, za sada ima samo jednu manu. Ambalažu. Koja je bela, i omogućava samo aplikaciju prstima.Upravo zbog toga ga koristim samo kući, jer sam jedino tad sigurna da će biti higijenska. Najčešće ga koristim noću, jer na usnama opstaje tokom noći; a i tada ima najveći efekat.
Da li ću ga ponovo kupiti: DA
4. Labial stik za usne je kupljen u zato što je Eucerinov balzam ostao u drugoj tašni. Ostavlja sjaj na usnama, i miriše na kokos. Cena mu je malo više od 50 dinara, a nega osrednja( malo bolja od Labella clasic).
Da li ću ga ponovo kupiti: DA
5. Grožđana mast takođe kupljena u trenutku kada nisam ponela balzam za usne. Nega koju ostvaruje je velika, bolja od većine stikova koje sam koritila; i to sve za 40 dinara. Ova miriše na limun, i ostavlja sjaj na usnama. Aplikacija je otežana, jer je u kutijici.
Da li ću ga ponovo kupiti: DA
Uz kupljenu pastu za zube, Lacalut activ, na poklon sam dobila i balzam za usne. Ostavlja sjaj na usnama i neutralnog je mirisa. Nega mu je u rangu sa Eucerinovim balzamom za usne.
Da li ću ga ponovo kupiti: DA
Tonirani balzami, predstavljaju hibride između balzama i ruža za usne. Trenutno imam 4 Rosal Lip Balm (INK)redible colors. Spakovani su u crnu ambalažu sa šarom i slovima koji odgovaraju boji balzama koji je u njima. Svi su kremaste strukture, bez masnog sjaja. Što se postojanosti tiče, ona je solidna. Ukoliko su usne nešto suvlje, skupljaju se u naborima usana. Cene se ne sećam , jer sam ih kupila pre izvesnog vremena.
Da li ću ga ponovo kupiti: Ovu verziju NE, ali novu verziju verovatno
Kao što sam već rekla u prethodnom delu teksta, postoje 4 nijanse: Morning Rose, Violet Touch, Flash Nude i Coral Candy. Svi balzami u svom sastavu imaju shea buter i vitamine A i E; a takođe imaju i zaštitni faktor.
1. Violet Touch- predivna ljubičasta boja, koja i nakon dosta nanošenja ostaje prirodna na usnama. Više odgovara tamnijem podtonu, ali mislim da ga mogu koristiti svi. Uz moj ten se savršeno uklapa.
2. Coral Candy- predivna koralna boja, moj favorit kada su ovi balzami u pitanju. Iako na prvi pogled izgleda kao letnja boja, savršeno vedri tmurne dane. Više odgovara tamnijem podtonu, ali mislim da ga mogu koristiti svi.
3. Flash Nude- prava nude boja, koja usnama daje prirodan izgled. Ima u svom sastavu svetlucave čestice, pa se zbog toga može činiti da usne optički deluju veće. Savršeno se uklapa uz jako našminkane oči, ali i uz poslovnu šminku. Odgovara svim podtonovima.
4. Morning Rose- nežna rozikasta nijansa koja se uklapa sa bojom usana, i daje im sjaj. Savršena za dnevni look. Odgovara svim podtonovima.
Kako vi negujete usne?
Da li ste probale neku od ovih mazalica?
Koji balzam je Vaš favorit?
Do sledećeg čitanja,
pozdrav!
M
Нема коментара:
Постави коментар